دومین کنفرانس ملی معماری و انرژی

 

دومین کنفرانس ملی معماری و انرژی با رویکرد حفاظت محیط زیست و بهره گیری از انرژی های طبیعی، 6 و 7 اردیبهشت 96 در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان برگزار می گردد. علاقه مندان به شرکت در این کنفرانس می توانند 15 فروردین 96 نسبت به ثبت نام خود اقدام نموده و مقالات خود را حداکثر تا 2 اردیبهشت 96 به این کنفرانس ارسال نمایند.

ارائه مقالات به صورت شفاهی، مجازی و پوستر ، برگزاری کارگاههای آموزشی، مسابقه عکاسی، نمایشگاه تخصصی، سخنرانی کلیدی و چاپ مقالات برتر در مجلات علمی و پژوهشی و  ISC از جمله برنامه های این کنفرانس می باشد.

 با توجه به اینکه این همایش به صورت رسمی برگزار می گردد، کلیه مقالات این کنفرانس در پایگاه سیویلیکا و نیز کنسرسیوم محتوای ملی نمایه خواهد شد و شما می توانید با اطمینان کامل، مقالات خود را در این همایش ارائه نموده و از امتیازات علمی ارائه مقاله کنفرانس با دریافت گواهی کنفرانس استفاده نمایید.

 

 

امروزه توجه به مسائل محیط زیست و همچنین نگهداری و توجه ویژه به آن در جوامع بشری بسیار جدی پر اهمیت می باشند در این راستا دومین کنفرانس ملی معماری و انرژی به همت مرکز تحقیقات معماری و انرژی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان و با همکاری معاونت پژوهشی این واحد دانشگاهی و نیز اساتید برجسته دانشگاه کاشان در 7 اردیبهشت ماه 1396 برگزار می گردد، فرصتی بی بدیل برای ارائه آخرین دستاوردهای علمی-پژوهشی در زمینه انرژی و معماری با رویکرد توجه به محیط زیست و بهره گیری از انرژی های طبیعی خواهد بود.

موضوعات کنفرانس در دو بخش معماری و انرژی عبارتست از:

 

معماری:
معماری همساز با اقلیم
استفاده از نور طبیعی در ساختمان
استفاده از تهویه طبیعی در ساختمان
بهینه سازی مصرف آب (روش های بازیافت آب ) در معماری
راهکارهای طراحی معماری بومی در مجموعه های کم مصرف
معماری با مصرف انرژی کم
مبانی طراحی اکولوژیک

انرژی:
ممیزی و بهینه سازی انرژی
مدیریت انرژی در ساختمان
شبکه های هوشمند و سیستم های نوین اندازی گیری انرژی
ریز شبکه ها، هاب انرژی، منابع تولید همزمان
طراحی ساختارها با رویکرد انرژی صفر و آلودگی صفر
منابع انرژی غیر متعارف و تجدید پذیر
تجاری سازی فن آوری های نوین انرژی
نرم افزارهای محاسباتی (نور، روشنایی، صوت و گرما)

 

همچنین دومین نمایشگاه تخصصی تجهیزات و تأسیسات ساختمانی و معماری نیز پنجم الی هشتم اردیبهشت 96 در محل دانشگاه آزاد اسلامی کاشان برای بازدید عموم برگزار می گردد.

 

منابع:

1- وب سایت کنفرانس http://www.aecconf.ir

2- پایگاه سیویلیکا https://www.civilica.com

 

مقایسه اقلام
پر بازدیدترین محصولات
طراحی و اجرا: فروشگاه ساز سبدخرید